25 Февруари, 2026

RFI "погреба" Елизабет Втора, Раул Кастро и редица други

RFI "погреба" Елизабет Втора,  Раул Кастро и редица други

Технически проблем доведе до публикуването на некролозите им

Ръководството на Радио Франс ентернасионал /RFI / поднесе извинения за  страхотен гаф, при който по погрешка бяха публикувани некролозите на редица знаменитости, които са все още живи и здрави, предаде Франс прес.

Сред тях фигурираха имената на футболната легенда Пеле, на кралица Елизабет Втора, на Брижит Бардо и др.

"Технически проблем доведе до публикуването на редица некролози на нашия сайт Насочили сме усилията си за да поправим възникналата неизправност, като поднасяме своите извинения на засегнатите личности и на нашите слушатели!", се казва в комюнике на радиостанцията.

Гафът предизвика бурни реакции в мрежата - от недоумение до остри подигравки. Сред "погребаните" фигурираха върховният ирански вожд Али Хаменей, бившият американски президент Джими Картър, кубинският ръководител Раул Кастро, футболната легенда Пеле, екранни знаменитости от калибъра на Клинт Истууд, София Лорен, Брижит Бардо и Жан-Пол Белмндо.

   
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

„Побеждаваме твърде много, просто не е честно“, коментира с ирония той

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война!  Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война! Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Подобни фалшификации на миналото са всекидневна практика на режима на Александър Вучич

"На всички дават, на нас не" - руските спортисти на Олимпиадата се оплакват, че не получили спонсорски смартфони

"На всички дават, на нас не" - руските спортисти на Олимпиадата се оплакват, че не получили спонсорски смартфони

"Дават ни само шампоан и паста за зъби“