12 Януари, 2026

РИОСВ: Строителството в Синеморец е законно

РИОСВ: Строителството в Синеморец е законно

Снимка: Нели Дончева, Асоциация на парковете в България

Оттам информират, че не се разрешават строителни дейности в гнездовия период на птиците от март-август

РИОСВ Бургас извърши проверка на терен по сигнал за строителство в местността „Поляните“, в землището на Синеморец, съобщи БНР.

По време на проверката беше установено, че са извършени строителни дейности в частен имот, за който са проведени процедури по реда на екологичното законодателство.

Според екоинспесцията имотът попада в границите на природен парк „Странджа“ и в две защитени зони от екологичната мрежа НАТУРА 2000. За проекта РИОСВ Бургас е провела процедура според Закона за биологичното разнообразие. Изискан е доклад за оценка на съвместимостта на инвестиционното предложение с предмета и целите на опазване на защитените зони. Процедурата е приключила с решение, което не е обжалвано в законоустановения срок и е влязло в сила.

От РИОСВ Бургас информират, че не се разрешават строителни дейности в гнездовия период на птиците от март-август. След установяване на същите, с независимия строителен контрол на обекта, екоинспекцията ще предприеме съответните административно наказателни действия по реда на ЗБР.

Сподели:

Коментари (0)

Посланикът ни в Скопие: Търсят извършителя на вандалския акт срещу посолството

Посланикът ни в Скопие: Търсят извършителя на вандалския акт срещу посолството

Наблюдава се ескалация – от вандалски прояви срещу културни обекти до физически нападения срещу представители на българската общност; нападението срещу дипломатическа мисия е качествено различен акт и преминава важна граница, предупреждава Желязко Радуков.

След три седмици ваканция депутатите се връщат на работа

След три седмици ваканция депутатите се връщат на работа

Първото заседание на Народното събрание ще бъде на 14 януари, сряда, от 9 часа

Президентът връчва първия мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС

Президентът връчва първия мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС

Според предварително изявление на Бойко Борисов той няма да бъде изпълнен и ще бъде върнат