28 Януари, 2026

Румен Христов: България не е готова за широка коалиция, която да включи в едно десни и леви

Румен Христов: България не е готова за широка коалиция, която да включи в едно десни и леви

Румен Христов

Водещото в позицията на СДС е икономиката

"Водещото в позицията на Съюза на демократичните сили е икономиката". Това каза проф. Румен Христов, председател на СДС пред "Фокус". Той уточни, че гражданите и фирмите са по-добри стопани на парите си отколкото държавата. Затова визията на СДС за следващия 45-и парламент включва по-малко държава, по-ниски данъци, по–високи доходи и пенсии.

"Визията за следващия парламент се свежда основно до по-малко държава, по-ниски данъци, по–високи доходи и пенсии. Много са нещата свързани с икономиката и е нормално дясна формация като СДС да набляга на икономиката. Ние искаме ускорен икономически растеж“, категоричен беше проф. Христов.

Силната държава според него, създава условия за развитие на икономиката, а не се намесва пряко в нея. Идеята за широко балансиран бюджет и липса на бюджетни дефицити са приоритет за СДС като дясна формация.

България не е готова за широка коалиция, която да включи в едно десни и леви. В коалицията ГЕРБ-СДС е намерен точния баланс за десния избирател, който да се припознае в политиките на коалицията и да гласува, допълни той. ГЕРБ са най-предвидимите и сигурни партньори за сформиране на бъдещо правителство, обясни проф. Христов, като не изключи и правителство на малцинството в 45-ия парламент.
Сподели:

Коментари (0)

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Търси се служебен премиер: Йотова има среща с ръководството на БНБ

Колкото и да е подготвен председателят на НС, не е честно и справедливо - към него ще има съмнения за някаква намеса в изборния процес, каза Рая Назарян по повод възможността да влезе в ролята на служебен премиер

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Севдалина Арнаудова: Не ви ли е срам да хвърлите цялото гнусно авторство за арестите на Кирил Петков?

Сами си запалихте партийната кухня на 17март 2022 година, като измислихте цялата оперативна комбинация

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Николай Нанков: Кирил Петков "ще опере пешкира" за позорния арест на Борисов

Днес стана ясно, че Кирил Петков за своите вече е в категорията на "бившите хора", по израза на Бойко Рашков