4 Март, 2026

Румен Христов: Легитимността и на парламента, и на правителството зависи от активността на гласувалите

Румен Христов: Легитимността и на парламента, и на правителството зависи от активността на гласувалите

Румен Христов

"Гласувах за България в Европа, България в Европейския съюз. Гласувах за България, която догонва доходите на източноевропейските членки Европейския съюз", каза лидерът на СДС Румен Христов, след като упражни правото си на глас

"В петък бяха отпуснати с решение на 19-те ръководители около един милион и 300 хиляди дози допълнително за България. Това означава доверие за България. Гласувах за възможността за съставяне на едно много силно и ефективно правителство през следващия мандат", каза още Христов.

"Нагласите ми за днешния ден за добри. Надявам се да победят тези, които заслужават и могат да управляват, тези, които имат експертизата и опита и ще управляват стабилно. Използвам случая да призова всички български граждани да гласуват, много е важно. Легитимността и на парламента, и на правителството, при по-голям брой гласували е по-голяма", посочи той.

Сподели:

Коментари (0)

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

По време на церемонията бяха запалени факли на жертвениците и бяха произнесени имената на български герои

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка,  манипулирана с изкуствен интелект

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка, манипулирана с изкуствен интелект

Изображението се разпространява в социалните мрежи, появи се и в няколко медии

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Посочва се, че раздялата с досегашния заместник-кмет Бобчева е "по взаимно съгласие"