"За кратко време не мога да направя анализ на работата на Димитър Главчев, но той е изпълнил основните функции, които са важни за един служебен премиер. А именно провеждането на честни и прозрачни избори, те не бяха оспорени от никого, нямаше никакви забележки в тази посока. Очакванията към служебното правителство винаги са били по-големи от капацитета, който има то", каза пред Bgonair депутатът от ГЕРБ-СДС и лидер на СДС Румен Христов, но определи работата на кабинета "Главчев" като добра.
"Предвид рутината, която натрупа кабинетът "Главчев" за кратко време, може би е по-добре хората, които вече са навлезли в темата с управлението на отделните ресори, да продължат. Но нека да не предопределяме нещата, правото да реши кой ще продължи е на президента", допълни Христов за Bulgaria ON AIR.
Според него е "смешно" да се извършва смяна на председателя на парламента в последните дни.
"И причината не е защото тя не се е справила със своите задължения, а за да може да се отвори писта за нов кандидат, който би могъл да попадне в т.нар. домова книга и да бъде сменен премиерът Главчев. Ние от ГЕРБ-СДС ще направим всичко възможно това да не се случи, но ако се случи - това ще бъде постигнато от едно много странно мнозинство", подчерта лидерът на СДС.
Румен Христов съобщи, че от ГЕРБ-СДС са си поставили амбициозна цел за предстоящите избори - да подобрят резултата си от последния вот.
"По този начин ще си улесним воденето на преговори с политическите формации. Когато си безспорна политическа формация, е едно нормално да се опиташ да съставиш правителство. Надявам се, че разумът ще надделее", коментира още народният представител от ГЕРБ-СДС.
Попитан дали Мария Габриел ще бъде зам.-шеф на НАТО, Христов отговори:
"Нямам информация, но това би било голямо признание за България и голяма чест за ГЕРБ-СДС".
Още от България
Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно
По думите му, ако има единна и ясна кандидатура център-дясно, тя има шансове да спечели изборите, ако няма такава – няма шансове
Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България
Украинската армия е най-силната в момента - "армия, която непрекъснато е в окопите и на фронта, с натрупан огромен опит и с непрекъснато снабдяване с боеприпаси"
Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент
Илияна Йотова демонстрира, че мръсната руска война, православието и християнството разглежда единствено от русофилска и путинофилска гледна точката, а не като българофил, както повелява конституцията и поста, който заема