30 Януари, 2026

Руското посолство се гневи: Няма да търпим намеса във вътрешните ни работи от трети страни

Руското посолство се гневи: Няма да търпим намеса във вътрешните ни работи от трети страни

По повод протестите срещу преследването на руския опозиционен лидер Алексей Навални "в българското информационно пространство" руското посолство в София съобщи, че няма да търпи намеса във вътрешните си работи от трети страни.

В специално изявление на дипломатическата мисия се казва следното:

"Във връзка с широко тиражираните в българското информационно пространство спекулации около съдебния процес за изменение на условна присъда на А.Навални на ефективна по делото «Ив Роше Изток» обръщаме внимание на следното.

Горепосоченото съдебно заседание беше проведено в публичен формат и при строго спазване на руското законодателство. Напомняме, че Руската Федерация е суверенната държава и няма да търпи намеса във вътрешните си работи от трети страни и официалните им представители. В частност присъствието на заседанието на чуждестранните дипломатически служители оценяваме като упражняване на натиск върху съда.

Смятаме, че най-активните страни, които под «благовиден» предлог на «защита на демокрация и гражданското общество» искат да повлияят на вътрешнополитическата ситуация в Русия, би следвало най-напред да осигурят спазването на демократическите права и свободи в собствените си държави, и чак след това да се занимават с "навалнинг", цитира БГНЕС изявлението.

Сподели:

Коментари (0)

 В навечерието на 1 февруари вестник „Свободно слово“ организира възпоменание за жертвите на комунизма

 В навечерието на 1 февруари вестник „Свободно слово“ организира възпоменание за жертвите на комунизма

На форума ще бъдат отбелязани няколко годишнини от важни исторически личности и събития от най-новата история на България

Облачно и топло за сезона, с дъждове

Облачно и топло за сезона, с дъждове

Температурите се почти без дневен ход. Максималните на повечето места ще бъдат между 4° и 9°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 17 ч. и 37 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 54 мин.

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Водачите изчакват на място. Движението се регулира от служители на ОД на МВР – Хасково и Регионалната дирекция „Гранична полиция“ – Смолян