Пленарният ден в Народното събрание започна с декларации, посветени на членството на България в НАТО.
От ГЕРБ-СДС определиха 20-ата годишнина от членството на страната ни в Алианса като наследство на свободата, спечелена с труд и тежки реформи.
Депутатът Даниел Митов подчерта, че това е доказателство за трайната сила на колективната сигурност и архитектура на сигурност, основана на правила.
"Живеем във времена, в които ясно трябва да различаваме добро от зло и правилно от неправилно. 20-ата годишнина от членството на България в НАТО е наследство на свободата, спечелена с труд и тежки реформи. Застанала пред несигурностите на бъдещето, България заедно с нашите съюзници сме обединени в своята решимост да изградим свят, в който границите не могат да бъдат променяни със сила, а суверенните народи могат свободно да избират своето бъдеще", се казва в декларацията на ГЕРБ.
За "Възраждане" членството на България в НАТО обаче е равно на унищожение на армията и поредна зависимост.
Костадин Костадинов смята, че НАТО иска да води война, но няма потенциал.
"20 години след влизането в НАТО Българските въоръжени сили са на ръба на оцеляването, националната ни сигурност и отбрана е подкопана. Рекламните мантри, че членството в НАТО не само ще ни донесе гаранции за националната сигурност, без да правим нищо, но и ще ни донесе всеобщо благоденствие, се оказа една огромна рекламна лъжа, лишена от съдържание", се посочва в тяхната декларация.
Евроатлантическите ценности нямат алтернатива, заяви в съобщение до медиите председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски.
Във времена на война и тежки предизвикателства е необходимо всяка една от страните-членки да работи за единство и солидарност в името на колективната сигурност и опазването на живота и здравето на хората, заявява Пеевски.
Още от България
Ивайло Мирчев: Ако договорът „Боташ“ беше полезен за България, защото ще го предоговаряме
Не виждаме промяна на моделите, сменят се само лицата, е мнението на съпредседателя на „Да, България“
Шишков: Най-вероятно ще икономисаме от автомагистрала „Хемус“ почти 400-500 млрд. евро
Едно е да индексираш бъдещо плащане в стар договор, друго е да индексираш аванси. Нали това е смисълът да се дават авансите, за да може да не ни става по-скъпа магистрала „Хемус“, каза регионалният министър
Парламентът заседава извънредно заради новия дълг и промени в бюджета
Кабинетът се опитва да оправдае вземането на нов дълг с проектите по Плана за възстановяване и развитие, които може да бъдат блокирани, ако не получат финансирането от Европа