8 Април, 2026

Седем са кандидатите за кмет на Благоевград

Седем са кандидатите за кмет на Благоевград

Седем са кандидатите за кмет на Благоевград, регистрирани за участие в частичния вот, който ще се проведе на 27 юни. Трима от тях са независими.

Четири политически формации издигнаха кандидати за кмет на общината. Партия "Възраждане" номинира адвокат Цвета Рангелова, "Ние, гражданите" регистрираха Стефан Делиов, Обединение "Демократична България" заложиха на общинския си лидер д-р Виктория Каракостова, а партия "Има такъв народ" ще атакува кметското място с областния си координатор адвокат Илко Стоянов.

Трима са независимите, но с партийна подкрепа кандидати за кмет на Благоевград - досегашният градоначалник Румен Томов, подкрепен и от БСП, чиито правомощия бяха прекратени с окончателно решение на Върховния административен съд, Андон Тодоров, подкрепен от ГЕРБ, който напусна Общинския съвет, чийто председател беше допреди седмица, и независимата Людмила Костадинова.

Още две партии са регистрирани за участие в частичните избори за кмет на Благоевград, но без кандидати: Движение "България на гражданите" и "Българска социалдемокрация".
Сподели:

Коментари (0)

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Дърво падна върху паркиран автомобил край Министерството на земеделието и храните, друго дърво се срути върху кола на паркинг до театър "Зад канала"

Огнян Минчев: И на тези избори ще подкрепя хора с каузи, Мартин Димитров е сред тях

Огнян Минчев: И на тези избори ще подкрепя хора с каузи, Мартин Димитров е сред тях

За мен е от значение в българския политически живот да има повече хора, готови да отстояват публични интереси от широко обществено значение

Министър Нейнски посочи от какво зависи примирието между САЩ и Иран

Министър Нейнски посочи от какво зависи примирието между САЩ и Иран

Тя обясни и причините, поради които Русия и Китай отхвърлиха общата резолюция на ООН за възстановяването на корабоплаването през Омурзкия проток