28 Юли, 2026

Сергей Станишев: Политиците днес са заложници на собственото си говорене, на омраза

Сергей Станишев: Политиците днес са заложници на собственото си говорене, на омраза
Сергей Станишев

$Ясно е, че или ще има предсрочни избори, ако не се разберат - седми поред, което е абсолютно безотговорно към хората. Това е кражба на бъдеще, защото 3 години сме в безвремие и България не се движи на никъде и е в един застой, коментира пред БНТ бившият премиер, председател на ПЕС и бивш евродепутат Сергей Станишев.

"Или ще има правителство, което се базира на гласовете на ГЕРБ, ДПС и трета партия евентуално, може би ИТН, или още някои отделни депутати. Това са алтернативите. Но какви са причините да сме в това положение вече за пореден път, защото хората се измориха да гледат този театър. Защото за мен политиката, за да бъде полезна, трябва да има три неща, може би четири, като елементи на мотивация и постигане на резултати. Първо трябва да има идея, второ - трябва да има мисловен процес и третото е да има последователност, за да има доверие", поясни той.

"Всъщност политиците днес са заложници на собственото си говорене, на омраза - взаимна и на това, че говорят само на твърдите си ядра, защото все по-малко хора участват в избори, разочаровани с много основания. И вместо да се търси разширяване и мотивация на тези, които не са гласували да дойдат при теб, ти говориш на твърдото си ядро и след това трепериш да не би едно или друго твое действие да отнеме няколко десетки хиляди гласа, които се оказват решаващи, дали си първи или трети например, от твоите гласове", допълни той.

Сергей Станишев смята, че първото условие, за да потръгнем на някъде като общество, е да се нормализира говоренето.
Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)