Тол таксите ще бъдат увеличени, след като това повишение бе отложено от края на 2022 г. Цената им ще се определя и от километрите, които изминават превозвачите, заяви регионалният министър Иван Шишков по време на инспекция на последния участък от АМ "Европа" до ГКПП „Калотина”.
"За Великден разчитаме да имаме 6,5 км от аутобана и 7,5 км на частта от магистралата Ботевград-Мездра. Започваме да укрепваме и свлачището на АМ „Струма”, за да може за няколко месеца да бъдат пуснати поетапно двете ленти пред тунел „Железница”. Очаква се цялата магистрала да бъде готова до края на месец май", каза строителният министър.
Той добави, че "Европа" няма да бъде завършена до края на годината, а вероятно през 2024-та.
Още от България
2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки
Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас
Институтът по пътна безопасност изригна срещу Шишков: Министърът забърка невероятна каша
В нарочна позиция те коментира скандалното строителство в "Баба Алино", като изтъкват, че се правят опити да се прилагат двойни стандарти в позицията към незаконния град край Варна
Иван Шишков: Има политически чадър на ГЕРБ в "Баба Алино", но няма доказателства
От ПП поискаха изслушване на бившия шеф на ДАНС Деньо Денев, на настоящия председател на ДАНС Станчо Станев, както и на бившия шеф на ДАНС във Варна Кирил Димов, но управляващите отхвърлиха предложението