16 Януари, 2026

Шокираща аматьорщина – ГДБОП с невероятна услуга за престъпните среди

Шокираща аматьорщина – ГДБОП с невероятна услуга за престъпните среди

Ивайло Мирчев

Ивайло Мирчев

Току-що на сайта на МВР бе публикувана снимка на оперативни работници от ГДБОП, които по презумпция не трябва да бъдат показвани (дори в акция са с маски). Но някой е решил да ги изкара на входа на сградата на ГДБОП, за да застанат в защита на МВР министъра.

Това е шокираща аматьорщина и невероятна услуга за престъпните среди, които ще е достатъчно да свалят снимката и внимателно да установят всяко едно от лицата на нея. Не е нужен коментар как това се отразява на борбата с "организираната престъпност". Сега и престъпниците ще са наясно, когато оперативен служител на ГДБОП опита да проникне в престъпна структура или да работи по нея. Само можем да предполагаме колко са провалените разследвания в резултат на една снимка. Всичко това благодарение на “каузата” на Пеевски - МВР министърът да съхрани поста си.

Едно е сигурно - и със, и без показване на хората от снимката (приблизително половината оперативни работници) ГДБОП ще продължава успешно с очевидно най-спешната си дейност - да сваля сатирични сайтове без никакви обяснения защо го прави.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.