Парното поевтинява от днес, реши Комисията за енергийно и водно регулиране.
Най-много поевтинява цената в София -с 5.15%. Най-малко във Варна - 1.3%. В Разград - парното поевтинява с 2.9 на сто, във Враца намалението е с 4.14%, в Плевен - 2.62%, Пловдив - 1.08%, Бургас - 2.97%, а във Велико Търново - парното поевтинява с малко над 3%.
А природният газ става по-евтин с 11%.
През май "Булгаргаз" ще продава на регулирания пазар киловатчас синьо гориво за 22 лева и 35 стотинки, без такси и налози.
Още от България
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата
"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск