5 Април, 2026

Симеон Дянков прогнозира: Росен Желязков ще е кандидатът за премиер на ГЕРБ

Симеон Дянков прогнозира: Росен Желязков ще е кандидатът за премиер на ГЕРБ

Симеон Дянков

Ще има и лица от последните няколко правителства, които са показали дадености и резултати, смята той

„Моята прогноза е, че Росен Желязков ще е кандидатът за премиер на ГЕРБ. Ще има и лица от последните няколко правителства, които са показали дадености и резултати“, каза бившият вицепремиер и финансов министър Симеон Дянков пред БНТ.

Той заяви още, че Людмила Петкова ще остане като финансов министър и по всяка вероятност тя ще прави следващия бюджет.

Според Симеон Дянков ще има правителство с първия мандат. Стратегията на Бойко Борисов е да работи с този кабинет и ако не получи подкрепа за решения в парламента ясно да заяви, че ако се отиде на третия мандат, ГЕРБ пък няма да го подкрепи.

Дянков смята, че 1 януари 2027 г. е по-вероятна дата за влизане в еврозоната, а не 2026 г. Мотивът му е, че няма пълно политическо съгласие за приемането на еврото.

"По отношение на Шенген, за мен това е успех, защото 12-13 години изпълнявахме всички критерии, но нищо не ставаше. Сега след два месеца частично ще има някакъв успех", коментира още Дянков.

"Правителството не може да направи всичко - трябва да отчетем, че то влезе в много особена политическа обстановка. И си постави много задачи - еврозона, Шенген, План за възстановяване, а трябваше да имат само една задача - нормалност в българската политика. Това за мен е постигнато", на мнение е бившият финансов министър.

Сподели:

Коментари (0)

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Истината не обслужва нито пропаганда, нито мит – тя изисква познание, контекст и интелектуална честност

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Бившият военен министър поздрави Володимир Зеленски за това, че предлага ефикасен и евтин начин на защита от иранските дронове там, където американците не предлагат нищо

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

С подписването на споразумението между София и Киев страната ни скъсва с опеката на Кремъл и застана открито до Украйна