Много е важно да има една позитивна кампания, защото само с критика на опонентите доникъде не се стига.
Това заяви в интервю Симеон Сакскобургготски, цар на България (1943-1946 г.) и министър-председател (2001-2005 г.).
Разговорът с него е за предсрочните парламентарни избори на 2 април и политическата ситуация у нас.
„Партиите трябва да казват на гражданите какво целят, какво са постигнали и какво биха постигнали, отколкото само да критикуват и да атакуват опонентите. С критика не се стига до никъде“, подчерта Симеон Сакскобургготски.
Според него е много важно да има една позитивна кампания за да излязат повече хора да гласуват, защото всеки път гласуват все по-малко и по-малко. „Казвал съм го на шега: ако човек не участва, не може и да протестира. Трябва да участваме всички“, призова бившият министър-председател.
На въпрос дали след тези пети парламентарни избори в рамките на две години ще може да се състави правителство, Симеон Сакскобургготски отговори: „Да изчакаме деня след изборите. Колкото повече хора гласуват, толкова по-автентичен ще е резултатът. Това също е много важно, защото иначе се изкривява политическата картина“.
Бившият премиер призова участниците в изборите към благоприличие.
„Бих използвал една старомодна дума да има благоприличие и всички да сме малко по-позитивни едни към други“, каза Симеон Сакскобургготски.
По отношение на забавянето на влизането на България в еврозоната, той припомни, че това е била основна цел още преди 20 години.
„По времето на моето управление като премиер и след това по време на тройната коалиция мечтата и целта беше да приемем еврото през 2013 г. Сега сме 2023 г. и говорим за 2025 г. Еврото щеше да ни интегрира още повече в европейското семейство…, но трябва воля, желание и мотивация“, категоричен е Симеон Сакскобургготски. /БГНЕС
Фактор
Това заяви в интервю Симеон Сакскобургготски, цар на България (1943-1946 г.) и министър-председател (2001-2005 г.).
Разговорът с него е за предсрочните парламентарни избори на 2 април и политическата ситуация у нас.
„Партиите трябва да казват на гражданите какво целят, какво са постигнали и какво биха постигнали, отколкото само да критикуват и да атакуват опонентите. С критика не се стига до никъде“, подчерта Симеон Сакскобургготски.
Според него е много важно да има една позитивна кампания за да излязат повече хора да гласуват, защото всеки път гласуват все по-малко и по-малко. „Казвал съм го на шега: ако човек не участва, не може и да протестира. Трябва да участваме всички“, призова бившият министър-председател.
На въпрос дали след тези пети парламентарни избори в рамките на две години ще може да се състави правителство, Симеон Сакскобургготски отговори: „Да изчакаме деня след изборите. Колкото повече хора гласуват, толкова по-автентичен ще е резултатът. Това също е много важно, защото иначе се изкривява политическата картина“.
Бившият премиер призова участниците в изборите към благоприличие.
„Бих използвал една старомодна дума да има благоприличие и всички да сме малко по-позитивни едни към други“, каза Симеон Сакскобургготски.
По отношение на забавянето на влизането на България в еврозоната, той припомни, че това е била основна цел още преди 20 години.
„По времето на моето управление като премиер и след това по време на тройната коалиция мечтата и целта беше да приемем еврото през 2013 г. Сега сме 2023 г. и говорим за 2025 г. Еврото щеше да ни интегрира още повече в европейското семейство…, но трябва воля, желание и мотивация“, категоричен е Симеон Сакскобургготски. /БГНЕС
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка