Парламентарната криза и предстоящите избори за Народно събрание активизираха отново маргинални претенденти за политици, които с антинатовска и антиевропейска реторики са се устремили да обслужат интересите на Кремъл и Путин у нас. Отново като фаворит на отрицанието се изявява скандалният и противоречив генерал от резерва Димитър Шивиков. Въпреки протестната му активност през последните две години и опитите да се представи като патриот и родолюбец, Шивиков не получи доверието на избирателите.
Вчера той е публикувал на страницата си във фейсбук коментар, с който отрича демокрацията и заклеймява всички предатели, соросоиди, евроатлантизма и т.н. Шивиков прибягва до крайни призиви, настоявайки за напускане на НАТО, както и да бъдат изгоним от България чуждите, най-вече американски фондации, които са туморни образования. Популизмът на въпросния генерал граничи с примитивизъм и наивизъм. Той не дава своя рецепта, на кого България трябва да разчита в отбраната, икономиката, социалната сфера, обслужвайки по този начин подлите руски интереси на Балканите.
Ето и пълния текст на политическата му заявка:
„Сега е времето да освободим Отечеството от предателите, соросоиди, които ни вкараха в третата национална катастрофа. Евроатлантизмът означава ниски доходи, мизерни пенсии, неработеща икономика, ограбване на националното богатство и ресурси, демографска катастрофа, ниско ниво на здравеопазване, превърнато в долнопробна търговия, образование и възпитание в обезродяване и отнемане на национално чувство за достойнство и гордост. НАТО означава слаба и зле въоръжена армия, в пъти по-скъпи самолети и военно снаряжение, въпреки че сме членове на един и същи агресивен съюз, безплатно използване на инфраструктура, незачитане на национален суверенитет. Всичко това не кореспондира с националния ни интерес. След 8 месеца некадърно, продажно управление на мафиотската групировка имаме беззаконие, тотална икономическа и политическа криза, цената за която ще плаща народът - липса на енергийни ресурси, нови 10 милиарда дълг, безпрецедентно високи цени на електроенергията. Това е днешна България след 33 години на псевдо демокрация. На предстоящите избори трябва да сложим край на това мракобесие, да изгоним от България чуждите, най-вече американски фондации, които са туморни образования. На изборите ще участваме под формата на национално родолюбиво и изцяло фокусирано към Родината и благочестивия ни народ движение. Ние заявяваме още от сега, че сме за пълното възстановяване на политическите, икономическите, културни, духовни и всестранни отношения с братска Русия. България е суверенна страна и решенията ще се взимат в София, а не във Вашингтон или Брюксел. Стига приказки, пристъпваме към дела!“
Още от България
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм