22 Декември, 2025

Слънчево и топло през деня, температурите до 24 градуса

Слънчево и топло през деня, температурите до 24 градуса


Днес ще е предимно слънчево. В сутрешните часове в котловините и около водните басейни ще се образува мъгла или ниска облачност. Минималните температури ще са предимно между 0 и 5 градуса, в София – 0 градуса, предаде репортер на БГНЕС.

До обяд на места в равнинните райони все още ще има мъгла. След обяд вятърът ще се ориентира от северозапад, ще е слаб до умерен. Максималните температури ще бъдат между 19 и 24 градуса, в София – 20 градуса.

В планините ще бъде слънчево. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16 градуса, на 2000 метра – около 10 градуса.

По Черноморието също ще е предимно слънчево, преди обяд на места с ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури там ще са 18 – 20 градуса. Температурата на морската вода е 17 – 18 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

В четвъртък ще бъде хладно, а дневните температури ще са между 15 и 18 градуса, за София – 15 градуса, съобщава БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „ИСПА“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Лекарят е бил дългогодишен началник на Родилна клиника в СБАЛАГ „Майчин дом“ и национален консултант по акушерство и гинекология

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име