"Атанас Пеканов ще е следващият служебен премиер. Кабинет с третия мандат няма как да се получи", прогнозира пред Нова нюз политологът Слави Василев.
"Политическата формация, която има шанс да сближи първата и втората партия – е ДБ. Всички го казват. Мисля, че има големи шансове мандатът да отиде при ДБ. Но кое ще е онова правителство, което ще продължи наследството на служебното правителство – не виждам как ДБ ще продължи тази политика. Поне заявките не са им такива", отговори той на въпроса има ли нещо закодирано в посланията на вицепрезидента Илияна Йотова за това коя ще бъде партията, която ще получи третия мандат.
Припомняме, че тя заяви, че "за трети мандат ще бъде избрана формацията, която има най-голям шанс да обедини други формации за управленско мнозинство, и ще е продължител на политиките на служебното правителство".
Василев посочи, че други основания, за това че би могло да има правителство с третия мандат са единствено сигналите, че ГЕРБ и ПП биха подкрепили мандата.
Той коментира и прогнозата, че Атанас Пеканов ще е новият премиер.
"Смятам, че съзвездието от политически събития в България е такова, че предполага, че една нова фигура да излезе и да спечели пропитите надежди на хората за управление по по-различен начин. Атанас Пеканов е онзи образ, който на мен ми се струва най-благонадежден в тази насока. Аз, разбира се, нямам конкретна информация, кой ще бъде следващия премиер. Но разумно мога да прогнозирам, че това ще бъде той. Той ще бъде служебен премиер. Третият мандат няма как да се получи. Ако се случи това ще бъде чудо на чудесата и хоризонтът му ще бъде изключително кратък".


Коментари (0)