15 Май, 2026

Служебният кабинет заслужава „шестица“, но за корупция

Служебният кабинет заслужава „шестица“, но за корупция

Авторът

Калоян Методиев

Паяжина от корупционни скандали все повече обвива дейността на служебния кабинет на Радев. Само преди седмица си правиха самоотчет и си писаха шестица. Ако има шестици за корупция скоро ще си я заслужат. Днешният пример, за дейността на прочулото се с уволнения със скорост двама служители на ден Министерство на труда и социалната политика, е фрапантен и прост за разбиране от всички.

Бившия социален министър Гьоков даде пример с имот в Габрово, купен от държавата за 560 хил. лв., който дълго време се е продавал от собственика чрез агенция за недвижими имоти за 168 хил. евро (327 хил. лева). А в деня, предшестващ решението на правителството за закупуването му цената в сайта на агенцията била променена с новата, обяви още Гьоков. А има пустеещи държавни имоти и никаква необходимост от покупката.

Все по ясно става защо се разтягаха във времето всички срокове. За да може да ни управлява служебен кабинет на ръба на основния закон. И тези хора ще организират честни избори по Конституция! И ще искат стабилност, редовно правителство и устойчива партийна система. Време е да се запитаме защо никъде в Европа няма служебни кабинети, които да нарушават принципа за разделение и баланс на властите.

Сподели:

Коментари (0)

Гечев: Мерките срещу високите цени не са връщане към плановата икономика

Гечев: Мерките срещу високите цени не са връщане към плановата икономика

Това са първите законопроекти които са пуснати, ще видите и такъв тип мерки, които да стимулират българското производство, каза депутатът от "Прогресивна България"

Шефът на ПГ на "Прогресивна България": Много скоро и срещу нас ще има протести

Шефът на ПГ на "Прогресивна България": Много скоро и срещу нас ще има протести

"Трябва да се осигури сигурността на депутатите, помните, че имаше протести със замеряне с яйца и домати“, заяви Петър Витанов

Калина Андролова: Румен Радев може да се бетонира!

Калина Андролова: Румен Радев може да се бетонира!

"И то при цялата посредственост на персонала си, Копринков, Пепито, Славито и пр. Радев играе хитро, договаря се с всеки и ще прецака всички", пише тя