София тази сутрин е в оранжевия сектор по замърсяване на въздуха. Индексът за качеството на въздуха показва фини прахови частици 53,1 µg/m³, съобщи БГНЕС.
Така София се нарежда на 15-о място в света по мръсен въздух днес. На първо място по замърсяване днес е Делхи в Индия, следват градове в Пакистан, Афганистан и още няколко града в Индия, които са на първите челни места по мръсен въздух.
Краков в Полша държи шестото място, а Милано в Италия- деветото. В първите 15 преди София по замърсяване са и Сараево в Босна и Херцеговина, Вроцлав в Полша, както и столицата на Монголия Уланбатор.
С най-чист въздух днес са Скопие в Северна Македония Сидни, Австралия и Ташкент в Узбекистан.
Още от България
Синът на Весела Лечава загина при трагичен инцидент с джет
Трагедията се е разиграла в морето край Халкидики
ДСБ избира нов лидер - трима се борят за "наследството" на Атанас Атанасов
Йордан Иванов, Радан Къневѝ и Васко Василев вече представиха своите програми и визии за развитието на партията, която през последните години се сви електорално и маргинализира
В съботния ден ще има много слънце с умерен вятър, температурите скачат до 35 градуса
Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1 - 2 бала