11 Май, 2026

София и Скопие ще продължат да търсят общо решение за спорните въпроси

София и Скопие ще продължат да търсят общо решение за спорните въпроси

Зоран Заев и Бойко Борисов


Премиерите на България и на Северна Македония Бойко Борисов и Зоран Заев са провели днес телефонен разговор, на който са заявили намерение за намиране на решение по откритите двустранни въпроси, съобщава МИА, цитирана от БГНЕС.

Двамата са декларирали, че ще продължат разговорите както между тях самите, така и между представителите на правителствата и на екипите, за да се постигне решение в интерес на двете държави и на европейската интеграция.

Борисов и Заев са обменили информация относно подготовката на предстоящата среща на върха в София в рамките на Берлинския процес. Договорили са се утре отново да разговарят по телефона, за да уточнят дали срещата в София на премиерите на държавите от Западните Балкани ще бъде присъствена или ще се проведе онлайн.
Сподели:

Коментари (0)

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната  на Делян Пеевски

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната на Делян Пеевски

Това каза пред БНР адв. Александър Кашъмов, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация"

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

Йотова брани Радев за цените: Не е популизъм, а битка за оцеляване

„Първата задача на правителството е да изнесе реалните данни — колко струва поскъпването на живота за българите“, заяви тя