14 Март, 2026

Социолог: Ген. Мутафчийски обединява нацията

Социолог: Ген. Мутафчийски обединява нацията

Васил Тончев

Одобрение от хората е на базата на това кой е бил отзивчив и по какъв начин, добави Тончев

Генерал-майор проф. д-р. Венцислав Мутафчийски е най-одобряваната личност в държавата. Той събира 71 на сто от одобрението, според експресното телефонно проучване на "Сова Харис". След него се нареждат премиерът Бойко Борисов и боксьорът Кубрат Пулев, който декларира, че ще дари половината си хонорар от мача си с Антъни Джошуа.

"Одобрението към Венцислав Мутафийски е огромно. Това е единомислие от страна на нацията. Тя е обединена в момента. Генералът е на точното място и в точното време. Много добре е поел и изпълнява ролята си. Той влиза във всеки български дом. Жестът на Кубрат Пулев също е огромен, хората го забелязват ", коментира социологът Васил Тончев от "Сова Харис".

Според агенцията, следващите места заемат вицепремиерът Томислав Дончев и президентът Румен Радев. 

Доверието към главният прокурор Иван Гешев е 21 на сто.

"Ситуацията е нова и невиждана. Това, което виждаме сега, е мобилизация на нацията. Това, което виждаме като одобрение от хората, е на базата на това кой е бил отзивчив и по какъв начин", добави Тончев.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

Петър Москов: България да поиска от ЕС незабавно преразглеждане на Зелената сделка

"Войната в Иран доведе до шоково поскъпване на петрола и газа и изправя Европа и България пред заплахата от инфлация, остра икономическа криза и загуба на конкурентноспособност, и обедняване на гражданите, и социално напрежение"

Борисов: Подготвят смени в екипите, които могат да пипат машините за изборите

Борисов: Подготвят смени в екипите, които могат да пипат машините за изборите

"Румен Радев и неговото правителство дадоха картите на България в ръцете на Ердоган, и сега той си играе с нас". Според лидерът на ГЕРБ, служебното правителство извършва масови кадрови промени и поставя България в неблагоприятна позиция по договора с „Боташ“. Той коментира и ситуацията с дерогацията за „Лукойл“ и енергийната сигурност.

Надежда Йорданова: Президентът Йотова е права, сега реформи за върховенството на правото са невъзможни

Надежда Йорданова: Президентът Йотова е права, сега реформи за върховенството на правото са невъзможни

„Нов Висш съдебен съвет е възможен едва в следващото Народно събрание“