18 Декември, 2025

Социолог: Разговорът стана изключително сериозен в мига, в който беше извадена етническата карта

Социолог: Разговорът стана изключително сериозен в мига, в който беше извадена етническата карта

Елена Дариева, снимка: БГНЕС

„В сайта на Народното събрание отразиха, че вече са 23 депутати, доколкото започнаха с 47 народни представители. Ако хипотетично наречем тези, които остават в ПГ, „депутатите на Пеевски”, те вече са по-малко от напусналите – тези на Доган”, коментира социологът Елена Дариева.

Според Дариева ново и специфично в ситуацията е, че ако преди сме ставали свидетели на отлюспване, сега ставаме свидетели на челен сблъсък.

„Битката се ожесточава. Реакциите са реципрочни и силни. Никой не бяга от тази битка, нито едната, нито другата страна”, допълни тя.

„Много е важно да отбележим липсата на публични и медийни персонални интервюта на няколко основни политически играчи, които всъщност се възползват от комфорта на типа кратки изявления от парламента или от своята зона. Ахмед Доган и Делян Пеевски са двамата, когато говорим за ДПС. Това е голям дефицит”, заяви проф. Росен Стоянов.

„Предстоят още няколко дни, в които не един и двама ще отидат да ударят чело, целунат ръка и да изживеят своя личен катарзис”.

Според Дариева Йордан Цонев е използвал споменаването на етническата карта, за да се обърне с апел към Доган.

„Разговорът стана изключително сериозен в мига, в който беше извадена етническата карта. Смятам, че беше използвана инструментално от Йордан Цонев. Той се възползва от факта отново да се обърне с апел към Ахмед Доган, с надеждата той да се намеси”, посочи тя.

Сподели:

Коментари (0)

Хайри Садъков: АПС иска завършване на пълния цикъл на машинно гласуване

Хайри Садъков: АПС иска завършване на пълния цикъл на машинно гласуване

"Най-важно в случая е да проведем честни избори, които гарантират възможността на всеки български гражданин да даде вота си и той да бъде отчетен правилно."

Василев пред Радев: Кабинетът беше сформиран чрез големи политически предателства

Василев пред Радев: Кабинетът беше сформиран чрез големи политически предателства

"Ние заявихме още преди година, че не виждаме възможност да се формира работещо правителство чрез политически предателства."

Украйна ще проведе още едни преговори в САЩ на 19 и 20 декември

Украйна ще проведе още едни преговори в САЩ на 19 и 20 декември

„В петък и събота нашият екип ще бъде в Съединените американски щати; те вече са на път и американците ги очакват“, каза Зеленски, цитиран от АФП.