Кметът на Перник Станислав Владимиров заяви, че ще бъде един от хората, които ще поискат пряка отговорност от Корнелия Нинова и от ръководството на БСП след резултата от днешния вот.
„Когато ти си в идейна безпътица, когато си в организационна катастрофа, когато се опитваш силово да налагаш на структурите и листите, и мненията, и позициите, резултатът е точно такъв какъвто е в момента“, каза Станислав Владимиров, цитиран от БНР.
И продължи:
„Корнелия Нинова не можа да разбере БСП каква партия е. Това не е еднолична фирма, такава каквато тя си я представя. Тя много иска да изглежда като Бойко Борисов, това и друг път съм го казвал. Само че Бойко Борисов си направи партия и там може да прави каквото си поиска.
БСП не е такъв тип партия, и този лидер така и не разбра какъв тип партия е БСП. Че тук водещ е диалогът, вътрешнопартийната демокрация, че трябва да се уважават структурите, да се уважават органите на партията.
Ето модела, когато сме лидерска партия – трето място, уникална катастрофа, и то когато си бил в опозиция, а не като си бил в управлението, защото управлението винаги тежи, всяко управление носи негатив. Да си бил в опозиция и да направиш този резултат, какъвто е в момента…
Аз ще бъда един от хората, който ще поиска пряка отговорност на Корнелия Нинова и на ръководството. И се надявам, те да имат достатъчно мъдрост да подадат оставки“, каза кметът на Перник Станислав Владимиров.
Още от България
Даниел Митов: Как така България блокира санкциите на ЕС заради капелана на Путин?
"Каква точно българска полза произтича от това България да се превърне в основния защитник на един от най-видимите публични поддръжници на войната на Путин?"
Асен Тутеков поема функциите на председател на Държавна агенция „Разузнаване“
МС назначи Николай Георгиев Николов за заместник-председател на ДАР
Народното събрание прие на второ четене промени в НПК
Отхвърлено беше предложението на "Демократична България" лицата, които са подали съобщение за извършено престъпление, да могат да обжалват постановлението за прекратяване на наказателното производство