Световната рекордьорка в скока на височина Стефка Костадинова дава на съд шведския журналист, който в телевизионно предаване заяви, че е употребявала допинг при поставянето на своя рекорд през 1987 година, като отправи такива обвинения и към други български спортисти от този период.
Патрик Еквал отправи обвинението към президента на БОК Костадинова, въпреки че друг участник в предаването го предупреди, че може да бъде съден за твърдението си.
"Според разпространени в българските медии информации някакъв шведски журналист е наговорил в някакво тв предаване обидни и неверни думи по мой адрес. Яростта му била породена от световния рекорд на скок височина 209 см, който е с един сантиметър повече от постижението на неговата сънародничка Кайша Берквист, отлична състезателка, притежаваща световния рекорд в зала с 208 см. Въпросният господин бил наклеветил публично и всички български атлетки от миналото, зачерквайки техните успехи. Ако това е така, заради името, заради българския световен рекорд и престижа на родния спорт възнамерявам да си потърся правата в съда", написа в обръщение към медиите Костадинова днес.

Стефка Костадинова
Още от България
Уникален рекорд на Светлин Димитров при победа над Кипър в Световната купа по хандбал
Българите подпечатаха първото си място в групата още вчера, след като биха Великобритания, а след това Парагвай победи Кипър в късния мач, и отиваме на полуфинал с Нигерия
Памет за Норайр Нурикян и за една драматична и сладка победа на арменеца над грузинеца, на България над СССР
Да почетем паметта на великия шампион по вдигане на тежести – България го обичаше и славеше
България стартира победоносно на Световното по хандбал
Играчите на Илиан Василев надделяха над Парагвай с 35:18 в мач от група А в Двореца на културата и спорта във Варна