22 Юни, 2026

Студенти протестират пред Софийския университет, "Орлов мост" е блокиран

Студенти протестират пред Софийския университет, "Орлов мост" е блокиран
Снимка: БГНЕС

С възгласи "Оставка" студенти се събраха тази вечер, както и миналия четвъртък, за да поискат оставките на правителството и на главния прокурор Иван Гешев пред Софийския университет, съобщава БГНЕС.

Те разпънаха транспарант с надпис "оставка" и скандирайки "Мутри вън" блокираха кръстовището.

Организаторите са от Юридическия факултет и са подкрепени от колегите си от УНСС и Техническия университет. Заедно с тях има и преподаватели – проф. Георги Каприев, Антоанета Дочева от Пловдивския университет и др.

Намеренията на протестиращите студенти са да отидат до "Орлов мост", където отново да блокират другото възлово кръстовище.

Междувременно ще започне и протестът, организиран от "Отровното трио", които по-късно също планират шествие до Орлов мост.

Сподели:
Пеканов: Бюджетът получи глътка въздух с отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ

Пеканов: Бюджетът получи глътка въздух с отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ

Все още сме в тежка ситуация по отношение на плащанията по ПВУ. Очакват се още 150 млн. евро заради промените, приети по отношение на главния прокурор, каза вицепремиерът

Министърът на иновациите обсъди с посланика на Швейцария партньорството в развойната дейност

Министърът на иновациите обсъди с посланика на Швейцария партньорството в развойната дейност

Иван Василев и Пиер Хагман обсъдиха партньорствата между Софийски университет „Св. Климент Охридски“ с технологичния институт ETH в Цюрих и изследователския университет EPFL в Лозана и много др. теми

Играе ли София по свирката на Кремъл: Остър спор за новите санкции на ЕС

Играе ли София по свирката на Кремъл: Остър спор за новите санкции на ЕС

Европейските санкции срещу Русия разпалиха остра полемика между бивш военен министър и бивш кореспондент на България в Москва

Коментари (0)