3 Юни, 2026

Теодор Шойлеков: Време е да се излезе с точна позиция за управлението на болницата в Карлово

Теодор Шойлеков: Време е да се излезе с точна позиция за управлението на болницата в Карлово
Теодор Шойлеков

"Днес всички ние сме свидетели на кризата, пред която са поставени жителите на община Карлово и община Сопот, произтичаща от грешките в управлението на единствената болница за двете общини. Време е ОБС Карлово, Медицински съвет и д-р Кабаиванов да излязат с точна позиция за управлението на многопрофилната болница в Карлово", написа в профила си във ФБ Теодор Шойлеков, член на УС на "Републиканци на България".

"Новите предизвикателства изискват гъвкави решения, а именно взаимопомощ и взаимозаменяемост на медицинските екипи. Много увереност и умелост е нужна при взимане на управленски решения в ковид криза. Оставката сама по себе си не е изход.Очевидно досегашния модел не работи като добре смазана машина. Търсенето на нов управленски подход е наложително и спешно. Излизането с единна позиция е задължително", коментира той и добавя:

"Ако не се стигне до такава предлагам страните да поработя като доброволци в инфекциозно отделение поне за 24 часа".

"И нека не забравяме, че хора като д-р Милушева, д-р Екрем Хатип и сестра Иванова ни дават надежда, че сме общество. Много здраве и мъдри решения желая на всички", завършва Шойлеков.
Сподели:
НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

НС започна заседанието с едноминутно мълчание в памет на Любен Дилов - син

Дилов-син е избиран за народен представител девет пъти. Той е сред авторите и създателите на едни от най-популярните телевизионни формати у нас.

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Йотова открива изложение „Отбрана, антитероризъм и сигурност“ в Пловдив

Компаниите представят безпилотни летателни апарати, антидрон системи, киберсигурност и изкуствен интелект

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Стойчев: Случаят с незаконния строеж на „Баба Алино“ е доста заплетен и вероятно няма да се разплете

Като има такова нарушение, няма какво да се правят декларации на политическо равнище, освен ако правителството не иска предсрочни избори в община Варна, но надали това ще е целта или ефектът, заяви политологът

Коментари (0)