3 Август, 2026

Тепърва ни чака поскъпване на плодовете и зеленчуците

Тепърва ни чака поскъпване на плодовете и зеленчуците

"В началото на годината имаме стабилизиране на пазара. Това го отдавам на ограниченото търсене и на лошото очакване за предстоящите режийни плащания на домакинствата", каза пред БНР Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържища. 

"Има натиск върху пазара, той е продиктуван от енергийната криза, от нестабилния пазар на ток. Хубавото при пазара на храни е, че тенденцията на нарастване е бавна и постепенна. Няма да видим шоково скачане на цените. От ноември до декември цената на кашкавала е нараснала с 10%, на сиренето с 11%. Няма ръст на цените при свинското месо и ориза". 

Той посочи, че свръхцени има при морковите и зелето заради лошата реколта. 

"При плодовете и зеленчуците тепърва ще видим ръст в цените. 2022 година ще е година на по-скъпи плодове и зеленчуци независимо от реколтата, тъй като добивът не може да компенсира по-високите разходи, които вече са направени. Пазарът няма да позволи драстични стойности. Първият ефект от това, което ще усетим, е ниското качество на предлаганите плодове и зеленчуци". 
Сподели:
Иво Сиромахов: Моят президент! Това е Кобилкина

Иво Сиромахов: Моят президент! Това е Кобилкина

"Трябва да е жена. Видяхме, че мъжете в политиката не стават за нищо", смята той

През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите  на блицконтрол

През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите на блицконтрол

В 52-рото НС са постъпили общо 163 законопроекта, като 114 от тях са внесени от народни представители.

ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.

ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.

Военни експерти също посочват, че едва ли е в интерес на Техеран да атакува държава членка на НАТО заради няколко самолета-цистерни

Коментари (0)