Евгений Михайлов
Какво щях да направя, ако бях на мястото на ГЕРБ?
Независимо от изхода на гласуването за вота на недоверие, още на следващия ден ще внеса в парламента проект за решение за отпускане на военна помощ за Украйна и за започване на преговори със съюзниците за замяна на старото съветско оръжие с модерно по натовски стандарт.
Ще подкрепя френското предложение за започване на преговори с Македония за членство в ЕС. Имаме 10 години, в които можем да следим изпълнението му и то заедно с ЕК, и ЕС.
Ще се откажа от две годишното отлагане на ембаргото за внос на руски петрол, което правителството на Петков изкрънка от ЕС, за да осигури продължаване на печалбите на "Лукойл".
Щях да внеса и предложение за промяна в Конституцията за отпадане на института на служебните правителства.
След внасянето щях да чакам подкрепа от тези, които декларират, че са срещу евразийската политика на Путин и тогава да чуя коментарите за коалиции и мнозинства.
Щях... но не съм на мястото на Бойко Борисов и ГЕРБ...
П.П. Нямам нищо против и ПП или ДБ да внесат тези предложения. Даже ще се радвам да видя резултата.
Фактор
Какво щях да направя, ако бях на мястото на ГЕРБ?
Независимо от изхода на гласуването за вота на недоверие, още на следващия ден ще внеса в парламента проект за решение за отпускане на военна помощ за Украйна и за започване на преговори със съюзниците за замяна на старото съветско оръжие с модерно по натовски стандарт.
Ще подкрепя френското предложение за започване на преговори с Македония за членство в ЕС. Имаме 10 години, в които можем да следим изпълнението му и то заедно с ЕК, и ЕС.
Ще се откажа от две годишното отлагане на ембаргото за внос на руски петрол, което правителството на Петков изкрънка от ЕС, за да осигури продължаване на печалбите на "Лукойл".
Щях да внеса и предложение за промяна в Конституцията за отпадане на института на служебните правителства.
След внасянето щях да чакам подкрепа от тези, които декларират, че са срещу евразийската политика на Путин и тогава да чуя коментарите за коалиции и мнозинства.
Щях... но не съм на мястото на Бойко Борисов и ГЕРБ...
П.П. Нямам нищо против и ПП или ДБ да внесат тези предложения. Даже ще се радвам да видя резултата.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка