6 Декември, 2025

Тома Биков: Без ДБ в управлението не би могло да има решение на политическата криза

Тома Биков: Без ДБ в управлението не би могло да има решение на политическата криза

Тома Биков

"Нашата най-голяма задача в момента е да дадем някакво решение на политическата криза. Това не би могло да стане без участието на "Демократична България", заяви пред Нова телевизия Тома Биков от ГЕРБ в отговор на въпрос за  възможна коалиция с БСП и ДПС с мандат на Стефан Янев.

„Създаването на правителство не е гаранция за решаване на политическата криза. Понякога това е възможност и за нейното задълбочаване. С БСП да управляваме - ние имаме решение на нашия конгрес. Не мисля обаче, че това би дало решение на политическата криза. Решение, без участие на „Демократично България” във формулата, не би могло да се намери”, подчерта той.

Според него за трайно решаване на политическата криза е необходимо формации, които са били в тежък конфликт – да участват заедно в управлението.

„Мисля, че една конструкция, която оставя ДБ извън управлението на страната, ще бъде нестабилна. Разбира се ние ще понесем единствени негатива. Ние нямаме проблем с това. Но проблемът е, че няма да има смисъл от поемането от този негатив”.

Биков беше категоричен, че ако политическата криза, ако се решавала само с аритметика, вероятно е щяла да бъде решена отдавна.  „Политическата криза се решава и със символни жестове. С лекуване на раните и дълбоките причини, които са я породили”.

Сподели:

Коментари (0)

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

На борда на кораба остава 10-членен екипаж, който е поискал евакуация от българските власти.

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 42 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 11 мин.

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.