20 Март, 2026

Томислав Дончев: Очевидно демокрацията в България има дефекти

Томислав Дончев: Очевидно демокрацията в България има дефекти

Томислав Дончев

"Винаги при демокрацията има и недоволни хора. Позицията на правителството е, че няма нужда да подава оставка, но се опитва да чуе всеки глас на недоволство", заяви пред БНТ вицепремиерът Томислав Дончев.

"Няма нито едно искане, което да е неадекватно. Много се надявам тези хубави момчета и момичета да са кандидати на следващите избори. Но справедливостта, която те искат се гарантира с институционален ред. Очевидно демокрацията в България има някакви дефекти. Щом има усещане за дефицит на справедливост нещо трябва да се промени. Но за целта е необходим разговор. Стига да има адекватен формат и спокоен разговор, но никой не ни е потърсил", каза Дончев.

По думите му, четирите оставки са били знак, че правителството няма политически обвързаности с други партии или политически фигури.

"В политически план иронията е, че за ГЕРБ най-изгодно е да има избори сега. Но мнозинството от хората не искат предсрочни избори. Не можем и да си позволим да влезем в зимата със здравна и икономическа криза, към която да се добави и политическа", коментира Дончев резултатите от проучване, което сочи, че малко над половината българи подкрепят протеста, но не искат предсрочни избори.

Сподели:

Коментари (0)

Журналист: Как, без да зная, се оказах идеолог на партията на Радев 

Журналист: Как, без да зная, се оказах идеолог на партията на Радев 

„ПРОГРЕСИВНА БЪЛГАРИЯ": ИЗМАМЕН ОБРАЗ, СГЛОБЕН ОТ ОТКРАДНАТИ ИДЕИ

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Свилен Трифонов: Продължаваме да се борим за големия успех, който Добруджа заслужава

 Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

"Ако реши да проведе десантна операция, това ще бъде направено. Но това решение все още не е взето“, отбеляза пред изданието високопоставен представител на администрацията.