31 Януари, 2026

Тошко Йорданов: ИТН няма да преговаря за продължаване на това управление

Тошко Йорданов: ИТН няма да преговаря за продължаване на това управление

Тошко Йорданов

За председателя на парламентарната група на "Има такъв народ" Тошко Йорданов това правителство е приключило.

"Партията на Слави Трифонов няма да преговаря с останалите три партии от коалицията, за да продължи управлението", заяви той.

"Всички министри от "Има такъв народ" ще депозират оставките си. Това вече направи вицепремиерът и регионален министър Гроздан Караджов", съобщи Йорданов.

"Това правителство приключва. Оттам нататък какво ще се случи. Не съм врачка, както обичам да казвам винаги. Не обичам да говоря напред. В момента сме стъпка по стъпка, тази стъпка. С тая стъпка това правителство приключи, и тая коалиция приключи. Оттам нататък какво ще се случи ще видим. Знаете какви са опциите. При падане на правителството започва раздаване на мандати – най-голяма, втора и трета, която избере президентът. Някъде в целия този процес е напълно възможно да се случи нещо, но аз не знам. В момента това положение е нетърпимо, по този начин няма да продължи. И дори по-нататък нещо да се случи, няма да е при тези условия", каза Тошко Йорданов.
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

"Ще оценяваме Радев по действията му, но са важни и хората, които ще бъдат с него", заяви той. Самото допускане за съглашателство с бившия президент е тревожно

Костадинов разсмива: Радев каза, че Крим е украински! Евроатлантик е!

Костадинов разсмива: Радев каза, че Крим е украински! Евроатлантик е!

Ето защо с подобни изяви Радев помага изключително много на „Възраждане“ и ни носи гласовете на разочарованите свои избиратели, допълва той.

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

"Голям оптимист съм по отношение на работата с Германия в следващите месеци", заяви той