Пет формации със сигурно участие в следващото Народно събрание. Победителят остава неясен. Три партии остават под парламентарната бариера, но с подкрепа над 3%. Това показват данни от проучването на изследователски център “Тренд”, проведено по поръчка на “24 часа” между 6 и 12 март.
В първата седмица на предизборната кампания паритетът между първите две формации се запазва. Коалицията “Продължаваме промяната” - “Демократична България” (26,5%) разполага с преднина от 0,9% пред основния си опонент в лицето на ГЕРБ-СДС (25,6%). ДПС удържа третата позиция с 13,6% от гласуващите, следвано от “Възраждане” с 12,9% от гласуващите. БСП губи част от подкрепата си, оставайки със 7,6%. Причина за електоралната ерозия при социалистическата партия е навлизането в нейното поле на нов играч в лицето на “Левицата!”.
Според данните на “Тренд” новата лява коалиция разполага с 3,5% сред гласуващите. 3,6% пък заявяват, че ще гласуват на предстоящите избори за “Български възход”, а 3,1% за “Има такъв народ”. 5,1% посочват “не подкрепям никого”. Резултатът от тази опция е преразпределение между всички формации, тъй като той не участва в крайния изборен резултат при парламентарни избори.
47% от всички интервюирани декларират, че ще упражнят правото си на глас на 2 април. Очакваната избирателна активност според данните от изследването ще бъде между 2 милиона и 500 хиляди и 2 милиона и 700 хиляди, цитира изследването БГНЕС
Още от България
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода
От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.
БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“
Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.
Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм
Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера