Трима бедстващи младежи са били спасени от служители на полицията в Брезник, съобщиха от ОД на МВР- Перник.
Сигнал за премръзнали и бедстващи две момчета и едно момиче в брезнишкото село Душинци бил подаден на 25 ноември малко преди полунощ. Бащата на един от младежите тръгнал да ги търси, но и той закъсал на пътя в разразилата се буря. По негови данни младежите отишли на разходка в село Душинци, но по пътя колата им отказала.
С помощта на високо проходим полицейски автомобил и снегорин органите на реда достигнали до младежите, които били вече на края на силите си, опитвайки да се приберат към града. Закарани са невредими до село Кошарево, където бащата на момчето имал имот и са предадени на близките им.
На 40 сигнала за паднали дървета и оказване на помощ на закъсали автомобили са се отзовали служителите от РДПБЗН – Перник през изминалите събота и неделя. Най-много са случаите в община Перник – 25.
Няма пострадали хора, но са били нанесени щети на пет автомобила.
Още от България
Ивайло Мирчев: Скандалът със заглушителя в Драгалевци е много по-голям, отколкото изглеждаше
През ноември 2022 г. частна охранителна фирма, близка до Ами и Таки, поръчва система модел SVJ-500 за 198 000 лв. без ДДС
И Радостин Василев е кандидат за президент
Като кандидат за вицепрезидент от партия МЕЧ определиха Красимир Манов
ВМС и Граничната полиция издирват дрон в морето между Царево и Варвара
Към момента не може да се потвърди с категоричност какъв е моделът и произходът му