29 Юни, 2026

ЦИК остави без разглеждане всички заявления на двете крила на ДПС

ЦИК остави без разглеждане всички заявления на двете крила на ДПС

Комисията няма възможност да прецени каква е действителната воля на партията

Централната избирателна комисия реши да остави без разглеждане всички заявления, подадени от двете крила на ДПС във връзка с излизането или оставането на партията в състава на коалиция "Движение за права и свободи - Ново начало", предаде БНР.

Решението беше подкрепено от 12 от членовете на ЦИК, двама бяха против.

Против гласуваха Ерхан Чаушев и Севинч Солакова.

Аргументът на ЦИК за решението е, че изборната комисия няма възможност да прецени каква е действителната воля на партията, обясни членът на Комисията Елка Стоянова: 
"Изброените действия във всичките тези писма са извършени от лица, които надлежно представляват партията и имат еднакви и равни права да представят пред ЦИК документи и искания, но с оглед на противоречивостта на тези заявления ЦИК няма възможност да прецени каква е действителната воля на партията." 

Сподели:
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура

Коментари (0)