15 Януари, 2026

ЦИК: Проблеми с машините в 10 секции в страната, изборният ден протича спокойно

ЦИК: Проблеми с машините в 10 секции в страната, изборният ден протича спокойно

Камелия Нейкова

Сигналите за изборни нарушения да бъдат подавани към РИК

Изборният ден започна спокойно. Всички изборни секции на територията на страната са отворили и работят - това заяви пред БНТ председателят на ЦИК Камелия Нейкова.

На 10 места в страната са подадени сигнали за проблеми с машините и съответните секции са преминали на гласуване с хартиени бюлетини. Сред тях са секции в Стара Загора, Свищов, Ловеч, Пазарджик, Варна, Шумен, Русе.

На две места в страната отварянето на секции се е забавило с 15-20 минути заради закъснели членове на СИК. Постъпили са две жалби срещу решения на ЦИК, с които са направени промени в съставите на секционните комисии извън страната.

В една избирателна секция в Турция изборният ден не е започнал навреме заради липса на кворум, но към настоящия момент тя вече също работи.

Камелия Нейкова призова жалбите и сигналите за изборни нарушения да бъдат подавани към Районните избирателни комисии, защото изпращането им направо в ЦИК забавя обработката им.

Първи данни за избирателната активност се очакват след 11 часа.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.