27 Май, 2026

Цветан Цветанов е скептичен, че ГЕРБ-СДС ще успее да реализира първия мандат за правителство

Цветан Цветанов е скептичен, че ГЕРБ-СДС ще успее да реализира първия мандат за правителство
Цветан Цветанов

„Евелин Банев-Брендо почти не беше известен в България. Цялата си дейност той извършваше извън пределите на страната. Тук инвестираше в недвижими имоти и комплекси”, разкри пред Нова нюз бившият вътрешен министър Цветан Цветанов.

Той припомни, че Евелин Банев е оправдан от съда по обвинението за пране на пари.

Междувременно убиват неговия съдружник и свидетел, две години по-късно – и майката на основния свидетел. В България Брендо е осъден през 2018 г. Десет години по-рано – през 2008 г., италианските служби предоставят на български прокурор и на двама служители от ГДБОП информация за 40 тона кокаин годишно от Южна Америка към Европа.

Цветанов призна, че системата (на МВР) е била пробита, когато той е оглавил министерството и затова той започнал да работи с малки екипи.

„Имахме отвличане, нямаше резултати. Имахме убийства, нямаше резултати”, обясни той.

„Когато беше задържан Евелин Банев, започна паралелно разследване в Румъния. С българските служби успяхме да подадем много ценна информация, за да бъдат идентифицирани Братото и Евелин Банев, за да бъдат идентифицирани”, каза Цветан Цветанов.

Той е скептичен, че ГЕРБ-СДС ще успее да реализира първия мандат за правителство и смята, че най-голяма вероятност има това да стане с третия мандат.

Сподели:
Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж

Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София

Досега Христо Христов изпълнява длъжността следовател във Военно-окръжната прокуратура в столицата

Коментари (0)