1 Май, 2026

Цветанка Андреева: ГЕРБ пази комфорта си, битката ще е сложна не само в София

Цветанка Андреева: ГЕРБ пази комфорта си, битката ще е сложна не само в София

снимка: БГНЕС

"Без значение каква е била първоначалната стратегия да забавят кандидатурата си, ГЕРБ донякъде бележи точки успех с това, защото целият обществен и медиен интерес се насочи към кандидатурата на Васил Терзиев и ГЕРБ пазят все още комфорта си. От друга страна, предизвика такъв интерес с това коя ще е фигурата, че от сутрин до вечер се говори за това кой ще е кандидатът. Дотук пиарът е добър, вече същинският сблъсък ще е между тези две фигури, дори в национален план се очаква битката в София да е стратегически важна", коментира политологът Цветанка Андреева пред BGonAir.

Според нея битката в местните избори ще бъде усложнена не само в София, но и в цялата страна. "В един втори план те ще трябва заедно да провеждат битката си срещу президента Радев, неговата идеология и срещу левите и националистите, много многопластова ще бъде тази битка на тези избори", подчерта Андреева. Според Цветанка Андреева, след като късно се издига кандидатурата, най-вероятно лицето ще е популярно. "Това лице е търсено като контрапункт на кандидатурата на Васил Терзиев", сподели тя своята гледна точка.

"Няма логика Борисов да е кандидат за кмет, защото той е силен като мажоритарен лидер и кандидат. Моделът "Борисов" е като по учебник. Всички искат да минат през кметското място в София, за да станат премиери в бъдеще. За Борисов чисто персонално ще е връщане назад. Неговата цел и смисъл е да участва и да държи тази ротационна "коалиция", защото тя няма да се обезсмисли от изборните резултати. Никой не предвижда такова голяма електорално разместване - единият от партньорите толкова да дръпне, че да управлява самостоятелно", допълни тя.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Според него заявката на ГЕРБ за „конструктивна опозиция“ означава подкрепа за част от управленските решения, което размива още политическите линии

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Недопустимо в 21 век у нас да има толкова много "работещи бедни", казва Илияна Йотова, чието служебно правителство постигна за април инфлация от 6%

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

България трябва да вижда света такъв, какъвто е, а не какъвто Брюксел иска, но до въпроса за санкциите към Русия все още не сме стигнали