Цветанов от Скопие: Западните Балкани да се фокусират върху това, което ни обединява за по-добро бъдеще
Председателят на Управителния съвет на Евро-атлантическия център за сигурност Цветан Цветанов участва в международна конференция на тема “Възможности за регионална интеграция в ЕС”, организирана от Съюза на европейските федералисти на Македония на 15 декември в Скопие. Модератор на събитието бе Петар Богоевски, президент на организацията.
България и Северна Македония, както и останалите държави от региона на Западните Балкани, трябва да се съсредоточим върху нещата, които ни обединяват и да насочим усилията си към изграждането на едно по-добро бъдеще за гражданите, заяви Цветанов, който бе говорител по темата за ролята на неправителствения сектор като генератор на иновативни политически решения. Ключово е неправителствените организации да работят за съхраняване на евро-атлантическите ценности, които са в основата на нашите права, свободи и просперитет, добави Цветанов. Рационалните политически елементи също би трябвало да се присъединят към тези усилия с положителен тон и конструктивен подход към спорните теми в региона, поясни той.

Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски и Цветанов
В конференцията като говорители участваха още президентът на Северна Македония Стево Пендаровски и външният министър Никола Димитров, вице-президентът на Съюза на европейските федералисти Кристофър Глюк, членове на парламента на Северна Македония и на Европейския парламент, представители на дипломатическия корпус, медиите и неправителствения сектор.
Основните послания на събитието се фокусираха върху същността на инициативите за регионална интергация като спомагащи за интеграцията в ЕС, а не като нейна алтернатива. Консенсусно бе изразена убеденост, че евро-атлантическия път за Северна Македония е без алтернатива.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя