3 Юни, 2026

Цветозар Томов: Опитите с рестриктивни мерки да се постигат политически резултати на изборите са опасни

Цветозар Томов: Опитите с рестриктивни мерки да се постигат политически резултати на изборите са опасни
Цветозар Томов, снимка: БГНЕС

„За мен днес е най-българският празник, защото е резултат изцяло на усилието, което нашият народ е вложил, за да постигне Съединението. Почти всички други дати, които празнуваме, са свързани все пак и с някакво външно участие”. Това коментира Цветозар Томов, заместник-председател и говорител на ЦИК пред Нова нюз.

Според експерта, политиците ние си ги правим такива, каквито са, с начина, по който гласуваме и с равнището на политическа култура, която имаме. „Нашата работа е да се опитаме да създадем максимално справедливи условия за политическите битки в едни избори. По отношение на секциите в Турция, Централната избирателна комисия просто изпълнява закона такъв, какъвто е. Колкото до промяната в изборното законодателство, не е моя работа да коментирам закона, а да го изпълнявам, бидейки член на ЦИК. Всякакви опити с рестриктивни мерки да постигнем определен политически резултат в изборите са много опасни”, каза Томов.

Относно машинното гласуване, експертът коментира, че всички хора, които ще получат ангажименти, които изискват достъп до машините, минават през проверки и получават този достъп с решението и съгласието на ЦИК.

Сподели:
Дъщери, синове и  родственици поднесоха венци пред паметника на горяните в Сливен

Дъщери, синове и родственици поднесоха венци пред паметника на горяните в Сливен

Скромният паметник на горяните в центъра на Сливен е поставен по инициатива и със средствата на Съюза на репресираните в града през 2001 г.

Николай Нанков: За управляващите явно новата социална политика е пенсионерите да минат на фотосинтеза

Николай Нанков: За управляващите явно новата социална политика е пенсионерите да минат на фотосинтеза

Депутатът от ГЕРБ и бивш финансов министър остро реагира на арогантно изказване на Константин Проданов по време на дебат във временната комисия по финанси към НС

С хляб и сол за Путин!  Военният ни министър е за един мирен свят,  не иска ракети за F-16

С хляб и сол за Путин!  Военният ни министър е за един мирен свят, не иска ракети за F-16

Информацията е публикувана в разсекретено писмо на Агенцията за сътрудничество в отбраната на САЩ (DSCA), изпратено до Конгреса на 11 май 2026 г.

Коментари (0)