Днес TВ1 публикуваха целия разговор между журналиста Миролюба Бенатова и шефа на Националния оперативен щаб ген. Мутафчийски. 22 минути от интервюто бяха публикувани преди няколко дни и предизвикаха бурни коментари в социалната мрежа, заради думите на професора: "Много хора ще измрат. Яко ще измрат". Той ги произнася видимо изнервен и предизвикан.
От ТВ1 заевяват: "Професионалистите знаят, че телевизионните формати, предполагат краткост и по тази причина интервюта, взети на запис винаги подлежат на съкращение, но съкращенията не предполагат манипулация. Такава в излъчения материал няма, а съдържанието е част от авторската работа на журналиста.
ТВ1 и екипът на предаването Алтернативата, застават зад излъчения видеоматериал, чието съдържание отговаря на журналистическите стандарти. Забавянето на предоставянето на целия разговор е по технически причини, за което екипът на ТВ1 се извинява на публиката".
Вижте ТУК
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"