Момчил Дойчев
Робите обичат поробителя си. "Ако имаха право да гласуват, робите биха избрали робовладелеца си". А у нас наричат поробителя даже "Освободител". И очакват поробителя да ги оправи!. И той, разбира се, ги "оправя" - всеки път и по няколко пъти!
И в същото време, като израз на
пълна шизофрения,
робите очакват отново да бъдат освободени! Надяват се на нов "освободител"! И когато неочаквано за самите тях се появи този нов освободител и им каже, че свободата не се подарява, а извоюва със собствени усилия - робите го намразват.
Но най-вече робите намразват освободилите се от робството свои сънародници, позволили си от роби да станат свободни граждани. А това са просветените, знаещите и можещите, които им сочат пътя за собственото им освобождение. Но за роба е по-лесно да мрази и да дава акъл на знаещите и можещите свободни хора. "Тъгата остава завинаги"...
Още от България
Комисия по досиетата се обяви против закриването на институцията: Наложителен е широк обществен дебат и постигане на консенсус
Значителен брой проверки за принадлежност все още не са завършени - предстоят проверки и за принадлежност на лицата, членове на ръководни и контролни органи на юридически лица с нестопанска цел, както и учредителите на юридически лица с нестопанска цел, собствениците и ръководителите на рекламни агенции, собствениците на агенции и дружества за осъществяване на връзки с обществеността, участниците в приватизацията, извършена от Агенция за приватизация и др.
Много слънце и кратки валежи, термометрите ще скочат до 35°
Времето ще е подходящо за море и туризъм в планините
Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна
В Гданск българският премиер заяви твърда ангажираност към Киев, но зад кулисите София отказва безплатна военна помощ и залага единствено на проекти с гарантирана икономическа възвръщаемост