24 Юни, 2026

Украинците почетоха с панихида в София „Героите от Небесната стотица”

Украинците почетоха с панихида в София „Героите от Небесната стотица”

В софийския храм „Св. Неделя” за поредна година бе отслужена панихида в памет на хилядите украинци отдали живота си, за демократизирането на страната  и влизането й в Европейския съюз. Възпоменанието е добило популярност като памет за „Героите от небесната стотица” и тръгва след бунтовете на Майдана в Киев и съпротивата срещу руската окупация в Крим, Донецк, Домбас и Логанск.
Панихидата бе организирана от Украинското посолство в София, като на възпоменанието присъства целия дипломатически корпус на мисията, представители на украинската диаспора и много българи, които подкрепят каузата на Украйна.
Отец Петър Покровски, който отслужи молебена припомни в словото си, че книжнината се прехвърля от България  в Киевското княжество, което е в основата на украинската държавност, така че и книжовно и чрез вярата българи и украинци са свързани от векове.
Сподели:
Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове и действия

Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове и действия

Министър Шишков да слезе от театралната сцена на политическата

Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници - завеждам дело срещу Йордан Терзийски от ПП

Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници - завеждам дело срещу Йордан Терзийски от ПП

"За пореден път ПП се опитват да прикриват управленския провал на кмета Коцев, като очернят опоненти"

2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки

2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки

Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас

Коментари (0)