България
В. Марешки: Жена ми е рускиня, децата ми имат двойно гражданство, преди аз имах и руско гражданство
"Ако от БСП бяха издигнали някой свестен човек, а не острието на БСП Мая Манолова може би щяха да гласуват хората за нея", заяви пред бТВ лидерът на "Воля" Веселин Марешки.
Той добави, че ще води кандидата на "Воля" при Радев и ще искат неговата подкрепа.
"Жена ми е рускиня, децата ми имат двойно гражданство - българско и руско, аз имах преди да се занимавам с политика и руско гражданство", съобщи той.
По думите му, той предпочитал руснаците, които му били "по-близки отколкото американците и американофилите".
Марешки два пъти не отговори директно на въпроса дали има отношения с Русия извън семейните и дали е поемал ангажименти пред лица или организации в Русия.
Още от България
КРИБ към Радев: Привилегията на държавните чиновници с осигуровките създава напрежение в обществото
"Държавни служители в определено министерство вземат възнаграждения в пъти над това на министъра и средното за София, стигайки до почти 10 000 евро месечно", настояват в писмо от Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България
Радев: Борисов говори за "Боташ" в синхрон с черната пантера от Шумен
Премиерът направи този странен коментар по време на посещението си в Шумен
Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!
силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони