В Бургаска област се водят пет разследвания за нарушения на изборния процес. В прокуратурата са постъпили сигнали от Бургас, Карнобат и Царево, като в Царево се води разследване за контролиран вот.
15 са жалбите за нарушения, внесени в общинските избирателни комисии в цялата област.
63,30 на сто или най-високата избирателна активност до момента е регистрирана в община Несебър. Там се гласува масово, а в селата с ромско население и под строй.
В село Оризаре отричат да са раздавани пари, но знаят какви суми се предлагат.
Три сигнала за нарушения са постъпили за Созополското село Зидарово. Там е оказван натиск върху жителите на ромската махала да гласуват и е засечен вот, заснет с мобилен апарат.
В Царево и Сунгурларското село Подвис има извозвани до избирателните секции хора от кандидати за местната власт.
Фактор
15 са жалбите за нарушения, внесени в общинските избирателни комисии в цялата област.
63,30 на сто или най-високата избирателна активност до момента е регистрирана в община Несебър. Там се гласува масово, а в селата с ромско население и под строй.
В село Оризаре отричат да са раздавани пари, но знаят какви суми се предлагат.
Три сигнала за нарушения са постъпили за Созополското село Зидарово. Там е оказван натиск върху жителите на ромската махала да гласуват и е засечен вот, заснет с мобилен апарат.
В Царево и Сунгурларското село Подвис има извозвани до избирателните секции хора от кандидати за местната власт.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка