От днес за работниците и служителите, които са ваксинирани срещу COVID-19, може да се допусне изключение от изискването за носене на маска на работните им места, но ще става по преценка на работодателите.
Това гласи новата заповед на министъра на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров, която влиза в сила.
Досега без маски можеха да работят служителите в малки магазинчета, както и офиси до 5 човека, ако са ваксинирани и работодателят им е съгласен.
Още от България
Играе ли София по свирката на Кремъл: Остър спор за новите санкции на ЕС
Европейските санкции срещу Русия разпалиха остра полемика между бивш военен министър и бивш кореспондент на България в Москва
Коларова: Ветото на Радев е унизително, равностойно на голото рамо и заголен крак на външния ни министър
Андрей Гюров е един много слаб кандидат за президент, тук имаме позата на пауна и на подкрепата на един екип от хора
Слънчево и горещо, след обяд - купести облаци, кратки валежи и гръмотевици
Максималните температури ще бъдат предимно между 29° и 34°, в София – около 30 градуса