23 Август, 2026

Валентин Мундров: Работим за връщане на доверието към машините за гласуване

Валентин Мундров: Работим за връщане на доверието към машините за гласуване
Валентин Мундров и Румен Радев, снимка: БГНЕС

Служебният кабинет работи за връщане на доверието към машините за гласуване. Това заяви министърът на електронното управление Валентин Мундров по време на срещата при президента Румен Радев с институциите, ангажирани с подготовката на изборите на 27 октомври.

Изявлението му беше в отговор на въпрос на вицепрезидента Илияна Йотова, която изрази съмнение, че в обществото битува недоверие към машинния вот:

"Нашата цел е всъщност връщането на доверието, защото знаете, че на предишните местни избори - преди една година, на първи тур имаше, да се изразя меко, компрометиране и съответно не се състояха с машини"

И смятам, че всеки един гражданин може, наблюдавайки по какъв начин се извършва удостоверяването (на машините за гласуване -  бел. ред.), може да бъде убеден, че машинното гласуване е, нека да кажа, по-правилното гласуване".

"Искам много ясно да подчертая, за да не се спекулира с ролките специализирана хартия -  в предстоящите избори частични и нови избори на 20 октомври и избори за народни представители на 27 октомври няма да се използва хартия, която е била произведена и използвана в преходни избори.

Те ще бъдат със съвсем други допълнителни защити, които до момента не са били утвърждавани и не са били прилагани".

Сподели:
ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

По повод на слуховете, че председателят на ПГ на партията ще бъде издигнат за държавен глава, пиарът Найо Тицин написа: Страх тресе кочината...

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Съпредседателят на „Да, България“ отговори на обвиненията на вицепремиера в тролски мрежи и насочи вниманието към свалени профили, подкрепящи други политически сили, сред които и Прогресивна България

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност

Коментари (0)