5 Февруари, 2026

Валери Симеонов: Бъдеща коалиция с ГЕРБ не е много възможна, нито ще бъде много успешна

Валери Симеонов: Бъдеща коалиция с ГЕРБ не е много възможна, нито ще бъде много успешна

Валери Симеонов, снимка: БГНЕС

"Разговори се водят между НФСБ, ВМРО, Воля и Възраждане. Поканихме всички на общ разговор, но не се получи, затова сега ние ги водим поотделно", заяви пред БНТ лидерът на НФСБ Валери Симеонов.

По думите му, засега "Възраждане" е отказало чрез медиите и шансът за обединение с тях е минимален.

"Патриотичните гласоподаватели са около 400 хиляди души и те нямат представителство в момента. Ние сме длъжни патриотичната общност да бъде представена в парламента, а не да гледа отстрани и да бъде обект на погрешни решение, както отварянето на възможността Турция директно да влезе във вътрешната политика на България", коментира той.

"Нашите избиратели още по време на кампанията ни питаха защо не сме се явили заедно и защо още не сме се обединили", добави Симеонов.

Според него, ВМРО вече е осъзнала грешката си за самостоятелно явяване на изборите.

"Коалицията с ГЕРБ не е много възможна, нито много успешна. Тенденцията, според мен, е да намалява подкрепата за тях, но най-губещи са БСП, те загубиха почти половината от избирателите си. Следващото управление ще бъде формирано на база широка коалиция, повече от три партии. Затова не мога отсега да кажа дали ще се коалираме с ГЕРБ", прогнозира Симеонов.

 

Сподели:

Коментари (0)

След изтекли записи от АГ кабинет в София: Задържаха доктора и жена му

След изтекли записи от АГ кабинет в София: Задържаха доктора и жена му

От Централната етична комисия на Българския лекарски съюз ще сезират и Изпълнителна агенция „Медицински надзор”

Слави Трифонов: Случилото се край хижа "Петрохан“ е екзекуция - мафията убива така

Слави Трифонов: Случилото се край хижа "Петрохан“ е екзекуция - мафията убива така

Според лидера на ИТН зад зловещото тройно убийство стои нещо повече, което тепърва трябва да се разкрие

Кирил Добрев: БСП е пред съдбовен момент - да оцелее или да я закрият

Кирил Добрев: БСП е пред съдбовен момент - да оцелее или да я закрият

Апатията позволява на „политически шоу звезди“ да превърнат Народното събрание в „онлайн студио“, липсват идеи и програми в интерес на държавата и хората