30 Март, 2025

Валери Симеонов: Радев е фиксиран върху Борисов, да отговаря за провалите на служебния кабинет

Валери Симеонов: Радев е фиксиран върху Борисов, да отговаря за провалите на служебния кабинет

Валери Симеонов

Не е работа на Румен Радев да казва коя партия кого да издигне за свой кандидат за президент. Той има лична фиксация към Борисов и това видимо му пречи. Така бившият вицепремиер Валери Симеонов коментира по Нова ТВ изявленията на държавния глава. Според Симеонов Радев трябва да отговаря за това, че назначеното от него правителство не се справя с възложените му задачи.

Валери Симеонов упрекна шефа на МВР Бойко Рашков, че разпространява манипулативни кадри от състоянието на оградата по границата ни с Турция и Гърция. Проблеми с оградата има само на някои места, манипулация е, че цялата е пробита и повредена. Целта е да се създаде впечатление, че цялата ограда е пропаднала и в лошо състояние. Показват се от МВР избрани кадри, всичко се прави предизборно. МВР не успява да се справи с мигрантския натиск и затова си измива ръцете с оградата. Не е ясно, защо областните управителите не са си свършили работата и не са я ремонтирали и възстановили. Мога да гарантирам за 127 км. От тази ограда в бургаска област. Те бяха предадени в перфектно състояние на новото правителство. Въпреки атаките голямата част от оградата си върши работата безупречно, твърди Симеонов.

Той разкри, че на предстоящите избори НФСБ ще се яви в патриотична коалиция с партията на покойния Евгений Бакърджиев и с родолюбиви военни съюзи. От ВМРО, Атака и Възраждане отказали общи листи.

Сподели:
На старта е процесът за еманципацията на Европа - какъв е дневният й ред?

На старта е процесът за еманципацията на Европа - какъв е дневният й ред?

Не може доказани подлеци и предатели - чужди агенти на висши държавни позиции да ползват обилно кохезионните фондове и останалите ресурси на Европа, а да работят системно в полза на китайското икономическо проникване, в подкрепа на руското шпионско, пропагандно и военно проникване на европейска територия

Американското посолство ни поздрави за годишнина от членство в НАТО, а Тръмп иска да напускат Алианса

Американското посолство ни поздрави за годишнина от членство в НАТО, а Тръмп иска да напускат Алианса

Съединените щати остават отдаден партньор в гарантирането на нашата обща сигурност, сила и просперитет, се казва в поздравлението

102 000 лв. бонуси за една преклонена главица, а за най-бедните пенсионери - 50 лева

102 000 лв. бонуси за една преклонена главица, а за най-бедните пенсионери - 50 лева

Отношението към възрастните хора е в стил "бащицата дава", а правилното е тези 50 лв. да са включени в пенсиите им