19 Април, 2026

Валежите постепенно спират

Валежите постепенно спират

Днес в сутрешните часове на места в Западна България все още ще има валежи от дъжд, но те ще спрат и още преди обяд облачността от запад-югозапад ще започне да се разкъсва и намалява, като до вечерта ще намалее и над Източна България.

В следобедните часове над планинските райони от Западна България ще се развие купеста облачност и на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°.

Над планините ще бъде има значителна облачност и на отделни места ще превалява дъжд, над 1800-2000 метра - сняг. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток, по най-високите части на Рила и Пирин от югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра - около 3°.
Над Черноморието ще има значителна облачност, но ще остане без валеж. Вечерта облачността ще намалее. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 14°-15°.

Сподели:

Коментари (0)

На вота Радев повтори за "олигархическия модел" и пожела да се състави редовно правителство

На вота Радев повтори за "олигархическия модел" и пожела да се състави редовно правителство

Румен Радев отговори на английски език на чуждестранните журналисти, които го разпитаха. На въпрос за отношенията си с Русия, Радев отговори, че трябва да уважаваме историята си и това, че Русия била освободила България

Делян Пеевски избра да гласува за държавата на хората

Делян Пеевски избра да гласува за държавата на хората

Лидерът на "ДПС - Ново начало" упражни вота си, за да има повече държавност, просперитет и сигурност за хората

Лидерът на „Сияние“: Гласувах за чиста и свята кауза, децата ни да живеят и да са щастливи

Лидерът на „Сияние“: Гласувах за чиста и свята кауза, децата ни да живеят и да са щастливи

Искам една по-справедлива България, такава, в която няма корупция. Мечтая за България, в която децата ни да живеят щастливи и свободни, без да биват убивани, заяви Николай Попов