24 Декември, 2025

Васил Тончев: След експеримента с Трифонов България ще се върне към нормалната политическа структура

Васил Тончев: След експеримента с Трифонов България ще се върне към нормалната политическа структура

Васил Тончев

"Ходът на Трифонов е извън правилата и не би могъл да бъде успешен. Ходът му е авторитарен. Ако досега имахме едно народняшко поведение, на човек близък до народа, на един език и стил, популярен сред народните маси, сега заставаме в позата на образованието, на владеенето на чужди езици, на красивите и умните, но само по себе си това не дава никакви гаранции. Да имаш добро образование, още не значи, че си политик. Политик не се става с назначение", каза пред БНР социологът Васил Тончев.

"Трифонов не спуска мостове към евентуални партньори. Подходът на Трифонов е неадекватен за рамките на една либерално устроена държава. Да отидем на втори поправителен на избори хората вече ще го възприемат като абсолютен фарс. Влизаме в хаос. Избирателят няма да го приеме", изтъкна Васил Тончев.

"Ако БСП и ДПС се включат в парламентарно мнозинство, ще излязат от изолацията, която им налагат партиите на протеста", отбеляза Васил Тончев.

По думите му най-затруднени ще бъдат "Демократична България" и "Изправи се! Мутри, вън!".

"След експеримента със Слави Трифонов България неминуемо ще се върне към нормалната политическа структура, в която има ляво и дясно. И аз мисля, че това ще дойде скоро", прогнозира социологът.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България